Letovisko Antalya

Příjemné středisko, ideální pro letní dovolenou, a zřejmě také nejpopulárnější resort Turecka, se nalézá v jeho jihozápadní části. Oblast Antalya osloví každého, kdo do těchto míst přicestuje. Z jedné strany omývá Antalyi Středozemní moře a na straně druhé se pak zdvihá velkolepé pohoří Taurus. Antalya je studnicí přírodních krás, nádherných přírodních scenérií a pestré historie.

Během celého roku se tu teploty drží kolem 20 a 30 stupňů Celsia. Díky svým písečným plážím a příjemně prohřátému moři je region vhodný k dovolené turistů všech věkových kategorií. Antalya a její okolí, které se táhne několik desítek kilometrů jihozápadně a také východně od města, bývá často nazývána jako Turecká riviéra.

Resort Antalya prodělal za dobu své existence celou řadu změn tak, aby dokázal uspokojit potřeby i velmi náročných klientů. Současní klienti už přijíždějí do letoviska s tím, že zde dostanou veškeré služby, které mohou v průběhu dovolené očekávat. Zdejší obyvatelé ale i v dnešní době žijí historickými zvyky a životním stylem. Antalya je turisty hojně navštěvovaná i během zimních měsíců. Díky stálému počasí je možné během jednoho dne relaxovat na pobřeží moře a zbytek dne prožít na lyžích v nedalekém středisku.

Pláží se nachází v Antalyi hned vícero. Záleží jen na turistovi, jakou pláž zvolí. Rozhodnutí bude záležet například na tom, jaké sportovní aktivity a služby očekává, stejně jako zda upřednostní odpočinek a relaxaci nebo zda bude chtít prožít dovolenou, při které se rozhodně nebude pouze válet na pláži. Fantastická krajina s mohutnými horstvy v pozadí dokresluje v Antalyi ideální odpočinkovou kulisu. Podél celého pobřeží se nalézají útulná ubytovací zařízení nejrůznějších kvalit. Ani turista, preferující luxus, se tu nemusí obávat toho, že by zde nenašel svůj hotel. I v Alanyi se nacházejí i opravdu působivé hotely s 5 hvězdičkami, splňující veškeré požadavky svých hostů.

Čas je možné trávit různě. Nedaleké městečko láká k procházkám a k utrácení v obchůdcích se suvenýry, oblečením a šperky. Za zážitek stojí i návštěva některého ze zdejších trhů, které jsou v provozu až do večerních hodin. Ceny jsou zde smluvní a tak je žádoucí se připravit na skutečnost, že si konečnou cenu bude nutné usmlouvat. Za návštěvu stojí i staré centrum, archeologická naleziště a úchvatné romantické uličky, vedoucí až k přístavu. V nedalekém okolí bývají poměrně často navštěvovány vodopády, kaňony a jeskyně.