Letoviska Turecké riviéry

Turecká riviéra se řadí k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem Turecka. Nachází se podél jižních břehů Turecka a její pobřeží je omýváno Středozemním mořem. Permanentně slunečné podnebí a vyhřáté vody zdejšího moře lákají na Tureckou riviéru každým rokem více a více turistů. Kromě dlouhých pláží a množství historických památek je čas strávený na Turecké riviéře též o objevování přírodních úkazů, které se jinde na Zemi nevyskytují.

Hotely bývají většinou při pobřeží a zaručují skvělou vybavenost. Takže turisté, přijíždějící na letecké zájezdy na Tureckou riviéru, se mají skutečně na co těšit. Pomyslným středobodem na Turecké riviéře je město Antalya. Její historie sahá až 2000 let do minulosti. Skoro všude se dá najít něco zajímavého. Ze severu obklopuje Antalyi majestátné horstvo Taurus. Jde o mix strmých hor a pestré přírody. Do pohoří bývají podnikány nejrůznější výlety, takže pokud mají turisté chuť zažít něco nevšedního, mohou se s průvodcem vypravit na cestu po hřebenech Taurusu.

Letoviska na Turecké riviéře se těší vzrůstající oblibě mezi turisty z celého světa. Side je jedním z právě takových. Nalézá se asi 75 kilometrů od Antalye a pláže tu jsou s písčitým a oblázkovým povrchem. Už při samotném vstupu do letoviska si turisté připadají jako by se vrátili v čase o několik století zpět. Antický amfiteátr a impozantní městské hradby by měl mít povinnost navštívit kdokoliv, kdo do Side zavítá. Letovisko leží na poloostrově, který je ze všech stran obklopen mořem. To je velkým bonusem pro vodní sporty, kterých si tady každý může užít vrchovatou měrou.

Kemer byl v minulosti malá rybářská vesnička na samém západním okraji Turecké riviéry. Dnes jde o středisko s velkým kotvištěm pro jachty, které je jako stvořené k bezpečnému kotvení lodí bohaté klientely. Není tak živé jako ostatní letoviska na Turecké riviéře. tuto skutečnost kvitují především rodiny s dětmi. Vedle všudypřítomného klidu turisty bezesporu nadchne také místní aquapark. Především u dětí je pak proslulé i kemerské delfinárium.

Belek je relativně nové a poměrně moderní letovisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy jsou na vysoké úrovni a oblíbeným místem je především mezi vyznavači golfu. National Golf Club je nejoceňovanější hřiště na golf v Turecku. Turecká riviéra je bezpochyby destinací pro vysněnou dovolenou bez rozdílu věku.