Na dovolenou do Turecka se cestovatelům doporučuje vzít si s sebou kvůli směně jak dolary, tak evropská eura. Při výměně určitého obnosu by měli dbát zvýšené opatrnosti a nedůvěřovat komukoli, kdo je na pláži zastaví. Také je potřeba počítat, a to hlavně na tržištích, že o konečné ceně se bude určitě smlouvat.
Směňovat eura či dolary bývá doporučováno ihned po příletu v terminálu nebo v turisticky významných oblastech. Kdo chce nejlepší kurz, měl by měnit ve směnárně, která se nalézá většinou uprostřed v některém velkém městě. Lidé by měli vždy trvat na kurzech zobrazených na ceduli a peníze by si měli v každém případě přepočítat. Velmi často bývají totiž peníze přepočítávány zcela jiným kurzem než který je uveden na tabuli. I využití platební karty je možné a používá ji pořád více jedinců. A to jak na placení tak na vybírání z bankomatů.
Turecká měna se nazývá lira a bývá zapisována TL (v kurzovním lístku TRY). Jedna lira se dál dělí na 100 kurušů. Na papírových bankovkách je portrétován Mustafa Atatürk. Mince jsou k dispozici v hodnotě 5, 10, 25, 50 kurušů a jedné liry, bankovky jsou tištěny v hodnotě 5, 10, 25, 50 lir a nejvyšší bankovka má hodnotu 100 lir.
Jako v případě jiných destinací, tak také z Turecka se nesmí vyvážet určité věci, zejména ty starší než 20 roků. Každý návštěvník by si měl pořízení jakéhokoli dražšího upomínkového předmětu dobře rozmyslet a na místě je opatrnost. Za závažný přestupek je považováno vyvážení fragmentů či keramických předmětů, které našli. Myslet by měli i na skutečnost, že bezcelně se mohou vyvážet jen věci, které nepřesahují hodnotu 500 EUR.
A nesmí se zapomenout na cigarety. To je častá otázka, která zajímá v první řadě náruživé kuřáky. Za zvýhodněnou cenu si mohou dovést 200 kusů cigaret popřípadě 50 kusů doutníků. Dále pak 1 kilo kávy, půl kilogramu čaje, kilo cukrovinek, 1 kg čokolády a 1 láhev alkoholu. I drogérie je omezena a to na 5 balení parfému.