Zábavní vodní parky v Turecku

V Turecku se turisté setkávají s ubytovacími zařízeními, které mají ve svém areálu nejčastěji menší, ale v některých případech i rozsáhlejší vodní zábavní parky. V každém z nich se dá užít spoustu zábavy a legrace na klouzačkách a tobogánech. Některé hotely dokonce nabízejí už i celé umělé řeky. Výhodou je, že děti mají sami co dělat, na dlouhou dobu se zabaví a rodiče jim nemusejí vymýšlet program.

Co si ale počít v případě, že park u hotelu není dostatečný a hoteloví hosté si přejí větší množství atrakcí? V tom případě je třeba přeci jen vynaložit větší finanční částku a vyrazit do některého z blízkých akvaparků. V tureckých letoviscích jich bylo postaveno více. Větší akvaparky dokonce návštěvníkům nabízejí i svoz z konkrétních letovisek, jehož jízdné je zahrnuto v ceně vstupného.

A není jich málo. Podle abecedy se dají navštívit v blízkosti Alanyie dva, u Antalyie tři, na Bodrumu dva, ve Fethyii 2, hlavní město Istanbul má 1, v Izmiru hned pět, v Kemeru 2, v Marmarisu dva a v Side tři. Ve všech si hosté užijí adrenalin na krkolomných skluzavkách, nekončících tobogánech či na šíleném kamikaze a 40-ti metrovém twisteru s černou dírou. Na nejmenší tady čekají různobarevné klouzačky a brouzdaliště plná prolézaček.

Součástí některých akvaparků jsou i delfinária. V nich je možné shlédnout představení s delfíny a dalšími mořskými živočichy. Ti odvážnější si mohou s delfíny zaplavat a tato zkušenost se pro hosty obvykle stane nezapomenutelným zážitkem.

Vstupné do zábavních parků se značně odlišuje místo od místa. Dospělí často platí cca. 35 Eur, děti ve věku 7 – 12 cca. 25 Euro a nejmenší okolo 20 EUR. Je fakt, že vstupné je celkem vysoké. Za tuto částku ale pak hosté tráví v parku celý den a dostanou i malou svačinu.